Andersen je pripravil novo izdajo publikacije s področja delovnega prava, in sicer o delu na daljavo v Evropi
24. 02. 2023 Glavna tema tokratne izdaje je delo na daljavo v Evropi ter z njim povezane pravne rešitve.

Žiga Sternad
Odvetnik

Andersen je pripravil publikacijo o priložnostih za združitve in prevzeme v energetskem sektorju
01. 02. 2023 Glavna tema tokratne izdaje so priložnosti za združitve in prevzeme v energetskem sektorju. Gre za aktualno temo, ki je še posebej zanimiva za podjetja, ki se mednarodno udejstvujejo.

Maja Šubic
Partner

Spremembe DDPO in oblikovanje rezervacij za zaposlence
20. 01. 2023 V Andersen Slovenija smo predstavili davčni vidik rezervacij za zaposlence, kamor uvrščamo rezervacije za jubilejne nagrade in odpravnine ob upokojitvi.

dr. Mojca Gornjak
Direktor na davčnem področju
Vpliv inflacije na računovodenje
20. 01. 2023 V Andersen Slovenija smo proučili vpliv inflacije na računovodenje. Inflacijske stopnje v Evropski monetarni uniji dosegajo in presegajo 10 % letne rasti.

dr. Mojca Gornjak
Direktor na davčnem področju
Andersen je pripravil publikacijo o dogajanju na trgu združitev in prevzemov
05. 12. 2022 Živimo v nemirnem času, ki ga še vedno zaznamujejo posledice pandemije, predvsem pa vojna v Ukrajini, naraščanje cen energije, pomanjkanje surovin, težave z dobavo idr. Vsi našteti dejavniki pa pomembno vplivajo na dogajanje na trgu združitev in prevzemov.

Andersen je pripravil publikacijo s področja pravdnih in arbitražnih postopkov
24. 10. 2022 Publikacija obravnava dva instituta, ki bosta v času aktualnih izrednih sprememb v ekonomskih odnosih zagotovo najpogostejši pravni podlagi za uveljavljanje pravic pogodbenih strank: spremenjene okoliščine (doktrina rebus sic stantibus) in višja sila.

Petra Plevnik
Partner

Davčni izzivi na področju poslovanja s kripto valutami
08. 06. 2022 Med digitalna sredstva z imenom virtualne valute oz. kripto imetja, ki navadno temeljijo na kriptografiji in tehnologiji razpršene evidence, uvrščamo tako plačilne kripto valute, kot najbolj razširjeno obliko virtualnih valut (npr. bitcoin), kot tudi vse druge oblike kriptografskih žetonov (npr. funkcijski (utility) žetoni, upravljavski (governance) žetoni, naložbeni žetoni, hibridni žetoni). Virtualne valute v primerjavi z drugimi oblikami premoženja predstavljajo velik izziv za različne regulatorje po svetu zaradi svojih posebnih tehnoloških lastnosti.
